|
Levnadsår 1802-1890 |
Anna Maria Persdotter. Född 1802-04-19 i Bobacken, Bygdeå församling (AC). Död 1890-03-03 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Gift
1821-06-24.
|
Abraham Andersson.
Född
1801-10-09
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Gullmark nr 4, Bygdeå församling (AC). Död 1826-05-20 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
||||||||||||||
Anna Magdalena Persdotter.
Född
1821-11-12
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1880-07-09 i Sävar, Sävar församling (AC). |
|||||||||||||||
Stina Cajsa Persdotter.
Född
1823-04-11
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1823-04-21 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Brita Catharina (Cajsa*) Persdotter.
Född
1824-07-22
i Vargliden, Bygdeå församling (AC).
Död 1895-01-08 i Nidolf, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Gift
1827-09-23.
|
Per Andersson.
Född
1803-02-07
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Gullmark nr 4, Bygdeå församling (AC). Död 1878-01-09 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
||||||||||||||
Per Anton Persson.
Född
1828-03-22
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Gullmark nr 4, Bygdeå församling (AC). Död 1903-08-14 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Maria Lovisa Persdotter.
Född
1830-05-29
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1906-01-27 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Margareta Charlotta Persdotter.
Född
1833-10-20
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1882-12-15 i Kyrkobordet, Bygdeå, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Carl Jakob Persson.
Född
1836-09-02
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Bonde på Gullmark nr 4, Bygdeå församling (AC). Död 1919-08-28 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Erika Albertina Persdotter.
Född
1839-09-08
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1840-07-07 i Gullmark, Bygdeå församling (AC). |
|||||||||||||||
Erika Sofia Persdotter.
Född
1843-06-02
i Gullmark, Bygdeå församling (AC).
Död 1919-02-04 i Skinnarbyn, Bygdeå församling (AC). |
Ansedel för Anna Maria Persdotter 1802-1890 |
|